5 вересня вчителі української мови та літератури вшанували пам'ять відомого поета Василя Стуса. Щирі слова, відомі рядочки з його віршів, пісні не залишили байдужими жодного.
І врочить порив: не спиняйся, йди,
То- шлях правдивий. Ти- його предтеча.
Василь Стус
Філологині Краматорська отримали високоемоційний подарунок до професійного свята від Донецької облдержадміністрації за активної участі ДОІППО (відділ української мови та літератури - Тетяна Байдаченко , Олена Головіна ) - зустріч із сучасними українськими письменниками (С.Жадан, О.Стяжкіна, Victoria Amelina )
XІІ Мовно - літературний конкурс ім. Т.Шевченка
Вітаємо шановну колегу,учителя української мови й літератури Краматорської української гімназії САВЧУК ІРИНУ ГРИГОРІВНУ з Державною нагородою,присвоєнням їй звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ УЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"!Дякуємо за високі досягнення на освітянській ниві,за професіоналізм та самовідданність роботі,вагомий внесок у формування свідомих патріотів-громадян нашої України!Бажаємо міцного здоров'я та творчої наснаги!
Вернісаж педагогічних ідей
Зібрав потужну спільноту вчителів української мови та літератури 10 лютого в межах Марафону засідань професійних спільнот. Методичні новини, обмін родзинками педагогічної праці й виступи метрів освітянської еліти, майстрів українського слова, які атестуються в цьому навчальному році: Інни Сенчук (ліцей № 35 ім. В. Шеймана), Наталії Супрун (ОЗЗСО ім. В. Стуса), Наталії Брус (ЗЗСО № 22 ім. М. Крупченко), Оксани Лєсової (ЗЗСО № 12 ім. С. Чубенка), Ірини Кривобок (ЗОШ 30), Ольги Славинської (ЗОШ 26), Ольги Коваленко (ЗОШ 6). Перед вчителями виступила директорка КУ ЦПР ПП Євгенія Кїрєєва та консультантка Тетяна Бичек, які познайомили присутніх із можливостями співпраці із Центром та новинами освіти міста. Презентації вчителів майоріли розмаїттям інтерактивних методів та форм роботи із здобувачами освіти. Педагоги ділились досвідом із упровадження біоадекватних технологій, принципів медіаграмотності, вправ з розвитку критичного мислення, технологій особистісно-орієнтованого підходу, використання проєктної діяльності та онлайн інструментів на уроках української мови та літератури, що особливо актуально під час дистанційно форми навчання. Із впевненістю можна зазначити, що учням пощастило мати таких креативних та знаних педагогів, які не тільки мають в арсеналі безліч стандартних прийомів і методів, а й і QR коди на уроках використовують, Інстаграм-сторінки письменників, діячів та героїв оповідань навчать створювати, повсемісно ситуації змагань та успіху організують, віртуальні екскурсії проведуть, заспівають, навчать релаксувати, комікси допоможуть створити, агентство «Без помилок» зорганізують, проведуть разом із учнями дослідження…. А «тонкі» і «товсті» запитання точно допоможуть здобувачам освіти знати краще рідну мову та підготуватись до ЗНО. Вернісаж вийшов дуже насиченим та щедрим на педагогічні ідеї і все це в дружній та теплій атмосфері, яку змогла створити голова професійної спільноти вчителів української мови та літератури, вчитель з великої букви, пані Раїса Бурлака (ЗЗСО № 12 імені С.Чубенка).
Онлайн засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури "Організація освітнього процесу під час війни"
9 вересня відбулось онлайн засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури "Організація освітнього процесу під час війни". Були розглянуті питання програмного забезпечення, вибору підручників, формувального оцінювання учнів 5-х класів НУШ тощо. Були підбиті підсумки плідної роботи спільноти в попередньому навчальносу році, з'ясовані та озвучені амбітні плани на новий. Крім того, голова спільноти, Раїса Бурлака, привітала вчителів, чиї діти показали відмінні результати на мультипредметному тестуванні й отримали 200 балів з предмету. Ще раз доводячи те, що освіта Донеччини приклад для наслідування, діти дійсно знають рідну мову! Не обійшлося без практичних рекомендацій від вчителів-практиків з великої літери: Олени Саєнко, Ірини Савчук, Наталії Міщенко щодо вибору програмного забезпечення, нормативно-правової бази, норм оцінювання досягнень учнів, роботи в класах НУШ, озвучили складнощі, з якими стикалися і що допомогало їх долати. Всі напрацювання і матеріали передових краматорських філологів зберігається у відкритому доступі на сайті спільноти і постійно оновлюються. Вчителі отримали безліч важливих актуальних освітніх новин, позитивне налаштування від лідера спільноти, Раїси Врлодимирівни та консультантки КУ ЦПРПП Тетяни Бичек.
Тримаємо освітній стрій Разом!